W dzisiejszych czasach coraz więcej osób z niepełnosprawnościami stara się zachować jak największą niezależność w codziennym życiu. Jednym z kluczowych czynników umożliwiających im to jest odpowiednio dostosowane środowisko domowe, które uwzględnia ich potrzeby. W artykule tym skupimy się na trzech rodzajach urządzeń pomocniczych, które mogą znacząco poprawić jakość życia osób z niepełnosprawnościami w domu: schodołazach, łóżkach rehabilitacyjnych i siedziskach rehabilitacyjnych.

1. Schodołazy:

Schody mogą stanowić poważną przeszkodę dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Schodołazy są niezwykle przydatnymi urządzeniami, które umożliwiają osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich lub z trudnościami w chodzeniu, pokonywanie schodów w sposób bezpieczny i niezależny. Istnieje wiele różnych rodzajów schodołazów, w tym te, które montuje się na schodach, jak również przenośne schodołazy, które można łatwo zabrać ze sobą w podróż.

2. Łóżka rehabilitacyjne:

Łóżka rehabilitacyjne są niezwykle istotnym urządzeniem dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza dla tych, którzy spędzają dużo czasu w łóżku z powodu ograniczonej mobilności. Te specjalnie zaprojektowane łóżka umożliwiają regulację wysokości, kąta nachylenia oraz często posiadają funkcje masażu i podgrzewania. Dzięki nim osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie mogą łatwiej dbać o higienę, przeciwdziałać odleżynom i zapewnić wygodę podczas leżenia.

3. Siedziska rehabilitacyjne:

Siedziska rehabilitacyjne są kluczowymi urządzeniami dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, które wymagają wsparcia podczas siedzenia. Te specjalnie zaprojektowane siedziska są wygodne, stabilne i zapewniają odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i ciała. Mogą być wyposażone w regulowane podłokietniki, oparcia, a także funkcje elektryczne umożliwiające zmianę pozycji siedzenia.

Jak stworzyć bardziej dostępne i komfortowe środowisko?

Aby stworzyć bardziej dostępne i komfortowe środowisko dla osób z niepełnosprawnościami w domu, należy wziąć pod uwagę ich indywidualne potrzeby i preferencje. Warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w doborze odpowiednich urządzeń pomocniczych oraz ich dostosowaniu do konkretnych warunków domowych.

Ponadto istotne jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni manewrowej, usunięcie barier architektonicznych, takich jak progi czy wąskie przejścia, oraz stosowanie dodatkowych udogodnień, takich jak uchwyty i poręcze. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnościami będą mogły cieszyć się większą niezależnością i komfortem w swoim domu.

Urządzenia pomocnicze takie jak: schodołazy, łóżka rehabilitacyjne i siedziska rehabilitacyjne odgrywają kluczową rolę w tworzeniu bardziej dostępnego i komfortowego środowiska dla osób z niepełnosprawnościami w domu. Poprawiają one mobilność, bezpieczeństwo oraz jakość życia osób z niepełnosprawnościami, umożliwiając im większą niezależność i samodzielność.

 

zalety

Błyskawiczna procedura
doboru urządzeń
rehabilitacyjnych

zalety

Największy showroom
wózków inwalidzkich
w Polsce

zalety

Strefa pomiarowania
specjalistycznego

zalety

Strefa przymierzania
i testów

zalety

Sprzedaż
ratalna

zalety

Dział pozyskiwania
środków
/ refundacji

Darmowe testowanie

Bezpłatne testowanie wózka oraz pomiar
specjalistyczny w CWI Lublin

Zarezerwuj bezpłatnie