Uraz kręgosłupa to wydarzenie, które może drastycznie zmienić życie każdej osoby. Nagle codzienne czynności, które wcześniej wydawały się proste, stają się wyzwaniem. Jednak z odpowiednim wsparciem i narzędziami, takimi jak wózek inwalidzki, można odzyskać pewien stopień niezależności. Wybór odpowiedniego wózka jest kluczowy, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci w tej decyzji.

1. Zrozum swoje potrzeby
Zanim zaczniesz rozważać różne modele wózków, zastanów się nad swoimi codziennymi potrzebami. Czy często wychodzisz z domu? Jakie masz hobby? Jakie są Twoje plany na przyszłość? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci określić, jakie funkcje wózka będą dla Ciebie najważniejsze.

2. Manualny czy elektryczny?
Wózki manualne są zazwyczaj lżejsze, bardziej kompaktowe i łatwiejsze do transportu. Wymagają jednak pewnej siły w rękach i kondycji fizycznej. Wózki elektryczne są cięższe, ale oferują większy komfort i nie wymagają wysiłku fizycznego.

3. Dopasowanie do ciała
Dobrze dobrany wózek to taki, który idealnie pasuje do Twojego ciała. Zwróć uwagę na szerokość, głębokość i kąt nachylenia siedziska, a także na wysokość oparcia. Wszystkie te elementy mają wpływ na komfort użytkowania.

4. Bezpieczeństwo przede wszystkim
Upewnij się, że wózek jest stabilny i posiada skuteczne hamulce.

5. Konsultacja z ekspertem
Zawsze warto skonsultować się z ekspertem w dziedzinie rehabilitacji lub ortopedii. Może on doradzić, jaki wózek będzie dla Ciebie najlepszy, uwzględniając Twoją kondycję fizyczną i potrzeby.

6. Budżet i gwarancja
Wózki inwalidzkie różnią się ceną. Zastanów się, ile możesz wydać na wózek i jakie są Twoje priorytety. Pamiętaj też, że warto zwrócić uwagę na gwarancję i serwis posprzedażowy. Istnieje również wiele opcji dofinansowania takiego sprzętu, dzięki czemu możesz pozyskać sprzęt, który będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb, ale przekraczał założony przez Ciebie budżet.

7. Zapytaj doradcę o opinie innych klientów
Mogą one dostarczyć cennych informacji na temat komfortu, funkcjonalności czy trwałości konkretnego modelu.

8. Przetestuj
Kluczowym etapem wyboru wózka jest jego testowanie, to właśnie podczas testowania przekonasz się czy dane rozwiązanie jest dla Ciebie komfortowe i umożliwia Ci pełną mobilność.

9. Wsparcie społeczności
Dołącz do grup wsparcia dla osób po urazie kręgosłupa. Wymiana doświadczeń z innymi w podobnej sytuacji może być nieoceniona.

Podsumowanie
Wybór pierwszego wózka inwalidzkiego po urazie kręgosłupa to ważna decyzja, która wpłynie na Twoje codzienne życie. Dlatego warto poświęcić czas na dokładne rozważenie wszystkich opcji, konsultację z ekspertami i przemyślenie swoich indywidualnych potrzeb. Dobrze dobrany wózek to klucz do niezależności i komfortu życia.

Uwaga: Każdy uraz kręgosłupa jest inny, dlatego ważne jest indywidualne podejście do wyboru wózka.

zalety

Błyskawiczna procedura
doboru urządzeń
rehabilitacyjnych

zalety

Największy showroom
wózków inwalidzkich
w Polsce

zalety

Strefa pomiarowania
specjalistycznego

zalety

Strefa przymierzania
i testów

zalety

Sprzedaż
ratalna

zalety

Dział pozyskiwania
środków
/ refundacji

Darmowe testowanie

Bezpłatne testowanie wózka oraz pomiar
specjalistyczny w CWI Lublin

Zarezerwuj bezpłatnie