Wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego dla dziecka to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa malucha. Wózek musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb dziecka, jego wieku, wagi oraz rodzaju niepełnosprawności. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego wózka dla Twojego dziecka.

1. Rodzaj wózka inwalidzkiego
Istnieje wiele rodzajów wózków inwalidzkich dostosowanych do potrzeb dzieci:
Wózki aktywne: Dla dzieci, które chcą być bardziej aktywne i samodzielne.
Wózki spacerowe: Lekkie i łatwe w składaniu, idealne na krótkie spacery.
Wózki specjalne: Wózki o bardzo dużych możliwościach dostosowania do potrzeb dziecka. Zapewniają bardzo dużą stabilizację i szeroką gamę regulacji

2. Komfort i ergonomia
Wózek musi być przede wszystkim wygodny dla dziecka. Kluczowe jest wybranie odpowiedniej konfiguracji by zabezpieczyć jak najwięcej potrzeb dziecka. Pamiętaj, że uniwersalny ideał nie istnieje. Skorzystaj z pomocy eksperta i przetestuj wiele rozwiązań

3. Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo jest kluczowe. Wózek powinien posiadać stabilną konstrukcję, hamulce oraz pasy bezpieczeństwa.

4. Możliwość dostosowania
Dzieci rosną szybko, dlatego ważne jest, aby wózek mógł być dostosowywany do rosnącego dziecka. Warto zwrócić uwagę na modele z możliwością regulacji wysokości siedziska, kąta oparcia czy długości podnóżków.

5. Opinie innych rodziców
Przed zakupem warto poszukać opinii innych rodziców na temat konkretnego modelu wózka. Ich doświadczenie może być nieocenione w podjęciu właściwej decyzji.

Podsumowanie
Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka to ważna decyzja, która wymaga uwzględnienia wielu czynników. Pamiętaj, aby dostosować wózek do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka, a nie tylko kierować się ceną czy wyglądem. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą lub specjalistą, który pomoże dokonać najlepszego wyboru.

zalety

Błyskawiczna procedura
doboru urządzeń
rehabilitacyjnych

zalety

Największy showroom
wózków inwalidzkich
w Polsce

zalety

Strefa pomiarowania
specjalistycznego

zalety

Strefa przymierzania
i testów

zalety

Sprzedaż
ratalna

zalety

Dział pozyskiwania
środków
/ refundacji

Darmowe testowanie

Bezpłatne testowanie wózka oraz pomiar
specjalistyczny w CWI Lublin

Zarezerwuj bezpłatnie